Zpívání na schodech

Paní učitelka Mgr. Jindřiška Horáková, nadšená hudebnice, kolem sebe shromáždila děti, které chtějí zpívat, a tak vytvořila pěvecký sbor, který už dlouho na naší škole chyběl. V čase předvánočním se zpěváčky nacvičila koledy a ve čtvrtek 19.12. školou zaznělo 1. zpívání na schodech.

Začali písní " Pojďte, děti, postavíme dům", protože domov je jedno z nejcennějších slov v životě a k Vánocům patří. Další písničky byly již čistě vánoční a všichni byli vyzváni, aby zpívali společně se sborem. A to se také stalo. Ani nemohu popsat atmosféru, kdy téměř 200 dětí zpívalo Štědrej večer nastal, Tichá noc, Rolničky.... a co teprve závěrečná píseň Světové Vánoce - slova 1. sloky hovoří za vše:

Obloha kabát si rozepla a vločky začaly vířit,

vojáci sedli si do tepla, přestali na sebe mířit.

Nastal čas dětí a nadějí, utichly spory a hádky,

z nebe se na zemi snášejí vánoční svátky.

Mgr. Jana Pánková

LVHF opět vzdělal žáky školy

Produkce LEDNICKO VALTICKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU již potřetí jako poděkování za festivalovou podporu obce Lednice zajistila pro žáky 4. – 9. ročníku edukační (dříve výchovně-vzdělávací) koncert. Je potřeba zkonstatovat, že koncert je pro žáky zcela zdarma.

Letos se žáci blíže seznámili se žesťovými nástroji. Toto seznámení jim zprostředkovali umělci ze žesťového kvintetu Moravia Brass Bandu. Moderátor z divadla Radost postupně žákům představil trubky, lesní rohy, pozoun a nakonec tubu. Mezi informacemi se pochopitelně hrály i ukázky různých skladeb. Namátkou - něco málo od Mozarta, Dvořáka, slavnostní prezidentské fanfáry, hudba z filmů a hudba lovecká.

Koncert žáky bavil a až na výjimky ho soustředěně sledovali. Poděkování patří organizátorům LVHF i pracovníkům MCZL.

Mgr. Stanislav Straškrába

Foto: