Lednicko-valtický areál očima deváťáků

19.11.2009 10:30

    V letošním školním roce si žáci 9.tříd vybrali jako volitelný předmět dějepisný seminář a sportovní výchovu.A aby se jim v hodinách líbilo, připravili pro ně učitelé těchto předmětů zábavný projekt. Týden co týden vyráželi všichni pěkně po svých po areálu LVA a objevovali krásy stávajících i zaniklých staveb- salletů - skrytých v lese a v parku v okruhu deseti kilometrů od školy.
    Během těchto turistických výšlapů si všichni osahali nebo ve své fantazii vykreslili tyto památky – Minaret, Janův hrad, Lovecký zámeček, Rybniční zámeček, Rendez-vous,Tři Grácie, Kaple sv.Huberta, Nový dvůr, Apollonův chrám, Chrám slunce a Glorriet. V Rendez-vous a Rybničním zámečku byl zajištěn i odborný výklad.
    Během zimních měsíců pak každý zpracuje některou z jemu milých staveb a formou prezentace se s výsledkem předvede před spolužáky.

Na jaře se opět vyrazí po ještě nenavštívených salletech a to - Obelisk, Belveder, Reistna, Lány, Pohansko a Hraniční zámeček.

A na to se už všichni těší!!!!!

 

Miloslava Mandíková, Jitka Vysloužilová, Stanislav Polanský za dějepis a sportovní výchovu.