Mladí zdravotníci opět soutěžili

14.06.2011 06:51

  

Celý školní rok navštěvuje 11 mladších a 8 starších žáků a žákyň zdravotní kroužky.

Žáci 4. a 5. ročníku navštěvují  svůj  kroužek na 1. stupni ZŠ Lednice. Děvčata a jeden chlapec 6. až 9. ročníku se schází na 2. stupni. Také letos se naučili obvazovou techniku, ošetřování krvácivých poranění, zlomenin, velmi dobře umí umělé dýchání i celkovou resuscitaci zraněných. Hravě zvládnou poznávání léčivých bylin a znalostní test z 1. pomoci.

Důležitou zkouškou jejich znalostí a zdravotnických dovedností bylo okresní kolo zdravotnické  soutěže, které proběhlo 18. 5. 2011 v Břeclavi. Naši školu v mladší i ve starší kategorii zastupovaly vždy 2 hlídky. Byli jsme velmi úspěšní a obě kategorie jsme nad ostatními hlídkami z celého okresu vyhráli a právem jsme si zajistili postup do krajského kola této soutěže. A tak jsme se po dokonalé přípravě vydali mezi 10 nejlepších zdravotnických hlídek v mladší a 10 nejlepších zdravotnických hlídek ve starší kategorii jihomoravského kraje. Celá soutěž probíhala ve zlínských parcích a doprovodný program Policie ČR a hasičů bavil děti na náměstí. Obě hlídky splnily připravené úkoly na pěti stanovištích, zodpověděly všetečné dotazy profesionálních záchranářů, zachránily několik zraněných a dozvěděly se opět něco nového z první pomoci. Medaili jsme tentokrát nepřivezli, ale určitě jsme neprohráli!!!

 Mladí zdravotníci 1. stupně  ZŠ LEDNICE: Adriana Šuralová, Jasmína Láníková, Ondřej Vysocký, Otto Zapletal, Jan Čuda

 Mladí zdravotníci 2. stupně ZŠ LEDNICE : Hana Pchálková, Iveta Nahodilová, Gabriela Kadidlová, Andrea Peková, Petr Kupča

Jana Straškrábová a Miloslava Mandíková, vedoucí kroužků Mladého zdravotníka 


Fotogalerie: Mladí zdravotníci opět soutěžili