Škola v přírodě – Vizovice 2010

18.05.2010 14:06

V neděli 25. dubna odjelo 43 dětí v doprovodu tří p. učitelek na školu v přírodě do Vizovic. Je to už 12 let, co naše děti odjíždějí v proběhu roku si odpočinout a zrekreovat se.

Počasí bylo vynikající, strava i ubytování také, program zajímavý, takže doufáme, že spokojenost dětí byla 100%.

V dopoledních hodinách probíhá vyučování (s výjimkou celodenního výletu), odpoledne a večer máme vždy pro děti připravený program. Navštívili jsme např. malou sklářskou dílničku, podnikli jsme půldenní výlet do Rožnova, kde jsme navštívili skanzen „Dřevěné městečko“ a děti zde dostaly také prostor pro své nákupy, které jsou jednou z nejoblíbenějších činností dětí.

Tento odpolední výlet jsme mohli uskutečnit jen díky sponzorskému daru p. Ježkové a p. Dohnalíka – Malawi Lednice. Za podporu jim všichni moc děkujeme.

Úspěch měly i „kranflekové nákupy“- je to běh v lodičkách spojený s nákupem potravin. Děti si vyzkoušely, jak to mají maminky někdy těžké, když při spěchání z práce musí ještě zajistit nákup pro rodinu.

Na děti čekal také celodenní výlet do ZOO Lešná. Protože v tomto období ještě není v těchto zařízeních mnoho návštěvníků, užívali jsme si klidu a krásného prostředí této zoologické zahrady plnými doušky.

Samozřejmostí každé ŠvP je karneval s diskotékou a zábavnými soutěžemi.

Doufáme, že to nebyla poslední škola v přírodě, a že děti se na každou další budou těšit.

 

Božena Čejková