ADAPTAČNÍ DEN

Příští školní rok k nám na 2. stupeň základní školy do 6. ročníku přibude více než 10 žáků z Hlohovce, proto jsme se je v pondělí 16. června vydali poznávat. Naše cesta vedla krásnou přírodou kolem Lednických rybníků. Celá naše lednická skupina páťáků se těšila, co si pro nás hlohovečtí žáci připravili.
Setkání bylo velmi spontánní a kamarádské. V 5. třídě na nás čekalo 14 žáků, paní učitelka a paní asistentka. Pustili nám film, který natáčeli posledních několik týdnů a slouží jako památka na pětiletou docházku žáků do jejich vesnické školy. Bylo to velmi krásné a místy až dojemné. Dozvěděli jsme se, kdo je silný v matematice, které žákyně rády malují, kdo je velký rybář nebo stárek. Hlohovecké děti jsou opravdu kreativní. Nakonec se děti poznávaly navzájem a hledaly mezi sebou kamarády.
Po milém občerstvení, které pro nás připravily maminky a paní asistentka, jsme si šli zahrát fotbal a děvčata vybíjenou. Tvořily se hloučky, které si povídaly a blíže se seznamovaly.
Po hezky stráveném dopoledni jsme se vydali ještě na prohlídku tabla 5. třídy a pak už jsme ujížděli autobusem do Lednice. Všichni nám mávali a jistě se těší, jak zanedlouho budou dojíždět k nám.