Informatika a 3D tisk

V dnešní době plné výpočetní techniky a počítačů, kdy už i žárovka je chytrá, je dobré se v tomto světě orientovat. V tomto kroužku se naučíme s touto výpočetní technikou nejen pracovat, ale hlavně si ji nastavit a přizpůsobit podle svého. Věnujeme se instalaci operačních systémů a ovladačů, diagnostice počítačů a jejich základnímu servisu.

Dále je možné své aktivity ubírat směrem k programování. Pro začínající programátory robotů je k dispozici sada Lego WeDo 2.0, Scottie GO! nebo český OzoBot. Naopak pokročilí si mohou půjčit sadu Lego Mindstorms Education Edition, nové Lego SPIKE PRIME nebo ve světě velmi populární platformu Micro:BIT. Žáci postupují vlastním tempem a plní aktivity, v případě problémů se zeptají.

Vlastníme také dvě 3D tiskárny Prusa, konkrétně i3 MK3S+ a nejnovější MK4 a žákům bude k dispozici společně s programy pro tvorbu modelů k tisku.

Veškeré aktivity si žák zvolí sám a po konzultaci s vyučujícím se dané aktivitě věnuje. Vítáme žáky od 4. ročníku až po 9. ročník.

Ing. Milan Dobrovolný