O škole

Počátky školství v Lednici najdeme již v 15. století. První speciálně školní budovy se začaly v Lednici využívat od konce 16. století. Postupně zanikaly nebo byly doplňovány obchodem, stájemi pro farnost apod,

V roce 1816 vybudovala obec čistě školní budovu, ta ale časem ustoupila rozšiřujícímu se zámeckému parku a proto byla v roce 1885 postavena knížetem Lichtensteinem zcela nová školní budova nedaleko náměstí. Tato byla od roku 1920 vyčleněna pro děti obyvatel německé národnosti, proto byl v roce 1936 položen základní kámen české školy. V roce 1982 byla česká škola rozšířena o přístavbu s novými třídami a kabinety.

Obě posledně zmíněné budovy včetně přístavby používáme pro vyučování dodnes. Dále využíváme prostory sportovní haly a přilehlého sportovního areálu. Stravování žáků a zaměstnanců zajišťuje školní kuchyně s jídelnou.

Ve škole najdeme kromě kmenových tříd i odborné učebny pro výuku informatiky, fyziky a chemie, přírodopisu, hudební výchovy a keramickou dílnu.