FOSFA olympiáda – judo a stolní tenis

V pátek 13. června 2025 vyvrcholila FOSFA olympiáda břeclavských škol, která se konala na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav. Závěrečný den patřil mimo jiné dvěma dynamickým sportům – judu a stolnímu tenisu, kde se výrazně prosadili i žáci ZŠ Lednice.
🥋 Judo: Zlatá Vivien a bronzový Zachariáš
V tomto turnaji zazářili sourozenci Vivien Vranková a Zachariáš Vranka. Vivien si ve své kategorii vybojovala 1. místo, zatímco její bratr Zachariáš obsadil 3. místo. Oba předvedli skvělé výkony, technickou vyspělost a bojovného ducha, který jim právem vynesl medailová umístění.
🏓 Stolní tenis: Bojovnost i přes oslabení
Ve stolním tenisu reprezentovali ZŠ Lednice Samuel Šimon, Alex Skandera a Petr Havlíček. Přestože družstvo nastoupilo v oslabené sestavě, kluci bojovali s maximálním nasazením a odhodláním. Nakonec obsadili čtvrté místo, což je vzhledem k okolnostem velmi pěkný výsledek.
FOSFA olympiáda 2025 opět ukázala, jak důležité je vést děti ke sportu, soutěživosti a hodnotám fair play. Úspěchy žáků ZŠ Lednice v judu i stolním tenisu jsou důkazem jejich talentu, píle a týmového ducha. Gratulujeme všem sportovcům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!
Mgr. Dagmar Koštálová