Softball (teeball, beeball)

Kroužky jsou zaměřeny na herní průpravu ve třech variantách hry softball. Beeball je pro nejmladší žáky od 1. do 5. třídy, Teeball hrají především žáci 5. – 6. třídy a ostatní se pak věnují softballu. Děti se v kroužcích nejen seznámí s jednou z nejkrásnějších kolektivních her na světě, ale především si upevní kondici a zdraví, zvýší si sebevědomí a díky různorodosti kolektivu si posílí kolektivního ducha, pocit zodpovědnosti a zdokonalí se v komunikaci.

Školní oddíly se pravidelně účastní školních lig. Jedná se o řadu turnajů. Soupeři jsou většinou z našeho okresu. U všech soutěží existuje možnost postupu až do celostátního finále.

Hráči školních týmu mají možnost hrát i v oddílu SK Bulldogs Lednice. Zde se účastní víkendových moravských nebo celostátních lig. Po odchodu ze základní školy pak mohou pokračovat v softbalu v oddílu dospělých. Softbal je tak může provázet po celý život – stačí jen chtít.