Projekt „ Volím si SŠ“

28.04.2010 08:34

            Každý z vás určitě přemýšlel nebo přemýšlí, na kterou školu se bude hlásit. Žáci z 8.A a 8.B měli za úkol udělat podrobný projekt o střední škole, na kterou by se chtěli hlásit.

            Začali jsme tím, že jsme si opsali osnovu, podle které máme pracovat. První dvě hodiny jsme pracovali na PC, abychom hledali informace o námi zvolené škole. Jednalo se kontakty, obory, vyučovací předměty, možnosti ubytování a stravování, výši školného, mimoškolní aktivity aj. Když jsme si vše vyhledali, museli jsme tyto informace zpracovat do dokumentu ve Wordu a vytisknout. Další hodinu jsme pracovali ve třídě, kde jsme vytvářeli plakát školy. Zde jsme se dost nasmáli, zejména při vytváření nadpisů SŠ. Poslední hodina věnovaná projektu byla pro většinu z nás asi nejnáročnější. Museli jsme svoje výtvory a školy prezentovat před ostatními spolužáky. Byli jsme z toho dost nervózní, ale každý se s tím dokázal hrdě poprat.

            Takže Mládeži: „na školu neberte benzín a sirky a raději se pilně učte!“

 

Lenka Kodlová – 8.B

Karen Růžičková – 8.B

Jana Straškrábová – učitelka volby povolání