Softbal

08.11.2010 10:03

 Předposlední říjnový víkend se na naší škole nesl ve znamení softbalu.

V pondělí 18. 10. změřili své síly naši třeťáci a čtvrťáci s podobně starými hráči ze Slovácké, Charvátské a Staré Břeclavi.

Toto měření pro nás nedopadlo úplně nejlépe. Všechny zápasy jsme prohráli, musím ale zmínit, že v soupeřových týmech byli i žáci pátých ročníků a v této věkové kategorii je to značná výhoda. Hráli jsme ale pěkný softbal a věřím, že v dalších kolech ligy se náš výkon bude zlepšovat.

            Ve středu patřilo škvárové hřiště starším žákům. Vzhledem k tomu, že je o softbal ve vyšších ročnících velký zájem, mohli jsme postavit do turnaje dvě družstva. Přijeli nám čtyři soupeři, počasí přálo, a tak jsme mohli podávat maximální výkony. V základní skupině se družstvu s označením A vedlo výborně a oba zápasy vyhrálo. Naše B družstvo bojovalo ve druhé skupině, tam nestačilo na celkového vítěze – Slováckou. Klobouky porazilo, a tak bojovalo o třetí místo. Zde se střetlo s Dunajovicemi, na dunajovické pálkaře se nám nepodařilo nelézt recept a porážka nám určila konečné čtvrté místo. Podobně se vedlo áčku, na Slováckou také nestačilo a obsadilo druhé místo. S výsledkem můžeme být určitě spokojeni, počet hráčů nám záviděl každý soupeř a je velkým příslibem do budoucna, většina hráčů má před sebou 2 – 3 roky softbalové školní kariéry. Označení A a B neznamenalo lepší a horší tým, vzniklo zcela náhodně, podle přiděleného hřiště. Kdybychom spojili opory obou týmů do jednoho družstva, určitě by byl boj o celkové prvenství ještě zajímavější.

            Nyní bude následovat zimní příprava v tělocvičně – víme, na čem máme zapracovat a co vylepšovat.

 

                                                                                                          Stanislav Straškrába – vedoucí kroužku softbalu