Dne 4.6. se žáci 7.A zúčastnili exkurze na Pohansku v Břeclavi, kde se stali brigádníky na terénním archeologickém výzkumu. Tématem exkurze byl archeologický výzkum, během kterého si žáci vyzkoušeli různé aktivity spojené s prací archeologa.
Žáci měli možnost pracovat s detektorem kovů, vyzvedávat archeologické nálezy z terénu, provádět fotografickou dokumentaci, prosívat vzorky zeminy a zakreslovat nálezy. Tyto praktické zkušenosti jim umožnily lépe pochopit práci archeologů a význam archeologických výzkumů.
Na Pohansko i zpět jsme se přesunuli pěšky příjemnou procházkou kolem řeky Dyje. Během cesty jsme prozkoumali nově zrekonstruovanou pravěkou zemnici, která nám poskytla zajímavý pohled do života našich předků. Počasí nám přálo, což přispělo k celkově příjemné atmosféře celé akce. Exkurze byla pro žáky nejen vzdělávací, ale také zábavná a inspirativní.
Zuzana Kostrhunová