Činnosti v ranní družině
Ranní družinu navštěvují samé tvořivé a zvídavé děti, a proto je radost připravovat pro ně pestré a zábavné aktivity, které podporují jejich fantazii, přemýšlení i chuť objevovat nové věci.
V prosinci se děti vydaly na vánoční stezku zvyků a tradic, během níž se dozvěděly více o českých Vánocích. Na stezku navázala společná diskuze, při které si děti vyprávěly, jaké tradice znají a dodržují.
Hned po novém roce si děti vyrobily krásné Tříkrálové koruny a seznámily se s příběhem Tří králů. Velké oblibě se však těší také různé pokusy, při nichž se děti hravou formou učí novým poznatkům. Například si vyzkoušely, jak vznikají srážky v dešťových mracích, a následně mohly pozorovat „déšť ve sklenici“.
Mezi oblíbené činnosti patří i malování plastelínou. Tentokrát bylo zaměřeno na různé druhy ptáků, kteří žijí v našem okolí, a děti tak spojily tvoření s poznáváním přírody.
Začínáme tak den příjemně, tvořivě a s dobrou náladou.
Vlková Martina








